http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Europejskie szlaki trekkingowe

     Chociaż mamy to szczęście żyć w kraju, gdzie nie brakuje miejsc, w których istnieje możliwość bezpośredniego obcowania z dziką przyrodą, to jednak wielu z naszych rodaków bardzo chętnie spędza dni urlopowe poza granicami kraju, szukając miejsc gdzie istnieje możliwość przeżycia czegoś nieznanego, a najlepiej wywołującego jeszcze dreszczyk emocji.     W albumie autor prezentuje 25 najpiękniejszych szlaków wędrownych w Europie. Począwszy od Arctic Circle Trial na Grenlandii do Szlaku Licyjskiego w Turcji. Każdy z prezentowanych 25 szlaków został przez autora obszernie opisany i scharakteryzowany pod względem trudności. Każdorazowo autor podpowiada jakiego rodzaju ekwipunek jest najlepszy na wyprawę, podaje także najkorzystniejsze terminy, uwzględniając np. wegetację roślinną i panujące temperatury. W końcowej części każdego opisu podane zostały bardzo przydatne informacje:

   - punkt wyjścia i środek lokomocji jakim możemy tam dotrzeć,
   - punkt końcowy i środek lokomocji którym możemy wrócić,
   - różnica poziomów w górę i w dół (wejście i zejście w metrach),
   - wymagania techniczne i umiejętnościowe,
   - długość trasy w dniach (oraz ilość godz. na poszczególne etapy)
   - informacja turystyczna (nr telefonów, adresy www),
   - adresy schronisk (jeśli istnieją wraz z namiarami GPS)

     Opisowi każdej trasy towarzyszy, bardzo dobrze opracowana mapa topograficzna z zaznaczonym przebiegiem trasy oraz schemat przekroju poziomego trasy.

     W albumie autor prezentuje także europejski szlak trekkingowy przebiegający przez nasze Tatry – Przejście przez Tatry – ze słowackiej Tatrzańskiej Łomnicy do Zakopanego. Choć Tatry to łańcuch górski liczący zaledwie 50 km długości i 15 szerokości, dla nas Polaków i Słowaków jest czymś więcej niż tylko pięknym górskim krajobrazem. Zdaniem autora – Polacy kochają swoje góry, choć najczęściej okazują to w tłumie pod pierwszym schroniskiem w dolinie.

Przeczytaj o książce na stronie Klubu Miłośników Książki
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-01-20, godz. 11:18, Odwiedzin: 1980
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0829110146