http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich - ruszyły zapisy!

     Dzisdiaj o godz. 12:00 ruszają zapisy na III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który odbędzie się w dniach 16–19 lipca 2015 r. na terenie ziemi kłodzkiej z bazą w Lądku-Zdroju.     Do wyboru w tej edycji Festiwalu będzie siedem dystansów. Oczywiście koronną trasą Festiwalu pozostaje Bieg 7 Szczytów czyli najdłuższy bieg w Polsce o długości 240 km, która obejmuje wszystkie 7 szczytów ziemi kłodzkiej.  W zeszłym roku rekord trasy pobił Paweł Dybek, który na mecie był już po 30 godzinach i 35 minutach morderczej trasy, której suma podbiegów wynosi 7600 metrów, a upał w ciągu dnia przekraczał 30 stopni.

     Nowością będzie bieg na dystansie 65 km, poza nim będzie można się ścigać na wszystkich, znanych z roku ubiegłego dystansach: Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 100 km oraz dla biegaczy preferujących krótsze dystanse czeka Złoty Maraton – 42 oraz Złoty Półmaraton (21 km). W ostatni dzień Festiwalu odbędzie się również Trojak Trail na dystansie 10 km.

     W tym roku organizatorzy zapowiadają bogaty program towarzyszący  - warsztaty, prelekcji, spotkania z najlepszymi biegaczami z Polski i zagranicy, znanymi blogerami oraz przegląd filmów biegowych. Zawodom ma też towarzyszyć expo i program dla najmłodszych. Zawody firmowane są znakiem jakości Salomon S-LAB a wszystkie biegi były notowane w pierwszej piętnastce rankingu „Złote Kozice”.

[Maciej Sokołowski]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-01-20, godz. 09:48, Odwiedzin: 1856
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0990271568