Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Złota Beczułka dla Rampušaka

     Rodzinny browar z Dobruški otrzymał na 23. Konkursie Piwnym Pivex 2015 nagrodę Złotej Beczułki. Znaczące w świecie producentów piwa wyróżnienie browar otrzymał w kategorii piw beczkowych za 12% Rampušaka, piwo jasne, niefiltrowane. W tym roku po raz pierwszy oceniano piwa w kategorii piw beczkowych, do tej pory były to tylko wyroby butelkowane. Konkurs odbył się w Brnie, przy okazji targów turystycznych, jakie odbywały się w tym mieście.     Piwa zgłoszone do konkursu oceniała anonimowa komisja złożona z przedstawicieli browarników oraz słodowników. Pod uwagę brano wiele czynników, m.in. zapach, smak, czy gorzkość piwa, trunki były również „rozbierane” na czynniki pierwsze w laboratorium. Ilość branych pod uwagę parametrów świadczy o wyjątkowej jakości zwycięskiego napoju, który pokonał rywali, otrzymując Złotą Beczułkę.

     Nie jest to pierwsza nagroda 12% Rampušaka, bowiem w ubiegłym roku piwo otrzymało w Táborze Złotą Pieczęć Piwną. Także browar święci triumfy na piwnych konkursach, co jakiś czas przywożąc z nich nagrody. W 2014 roku w konkursie Piwo Republiki Czeskiej, organizowanym w Czeskich Budziejowicach, piwo Dobruška 11% okazało się piwem najlepszym w kategorii „jasne piwo z małego browaru”, a w kategorii „piwo ciemne z małego browaru” drugie miejsce zajęło piwo Muderlant 13%.

Waldemar Brygier – NaszeSudety.pl
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-01-18, godz. 20:20, Odwiedzin: 1926
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.1015400887