http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Tajemnicze zamki i pałace

Aktualności

Muzeum Motoryzacji znów będzie czynne

     Po rocznej przerwie, spowodowanej remontem pomieszczeń, znów będzie można odwiedzić Muzeum Motoryzacji we Vratislavicach nad Nisą koło Liberca. Legendarny volkswagen brouk z karoserią wykonaną z drutu, sportowy wóz bonanza GT, czy czterodrzwiowy trójkołowiec Velorex - to tylko niektóre z ciekawych maszyn, jakie prezentowane są w muzeum. Dla grup zorganizowanych muzeum będzie czynne na życzenie, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu, z kolei dla turystów indywidualnych będzie dostępne od kwietnia do października w każdy weekend.     Oprócz wspomnianych aut, na wystawie można zobaczyć również ekspozycję traktorów, w tym prototyp małego traktora z początku lat 80-tych stworzonego w mladoboleslavieckiej škodzie, czy traktora porsche z lat 60-tych. Nie brakuje też eksponatów dla miłośników starych motocykli oraz motoryzacyjnej literatury. Wiosną powstanie jeszcze w holu wejściowym wystawa dokumentująca osiągnięcia libereckiego sportu motorowego, a na balkonie w głównej hali ekspozycja zatytułowana „Wspomnienie LIAZ-a”.

     Muzeum Motoryzacji stworzył i otworzył Milan Bumba. Miejsce jest nieprzypadkowe, bo we Vratislavicach urodził się genialny konstruktor samochodów Ferdynand Porsche. Jeszcze kilka lat temu w miejscowości znajdowała się ciekawa wystawa poświęcona sławnemu konstruktorowi i jego samochodom, ale została zlikwidowana przez koncern Porsche w odpowiedzi na falę posądzeń Ferdynanda Porsche o nazistowską przeszłość.

Waldemar Brygier – naszesudety.pl na podstawie:
[Jana Švecová – www.denik.cz]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2015-01-08, godz. 07:50, Odwiedzin: 1918
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0714681149