http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Międzyzdroje - plan miasta

Aktualności

Autobusem z Lubawki do Trutnova

     W niedzielę po raz pierwszy ruszył na trasę autobus, który w weekendy i święta będzie kursował pomiędzy Trutnovem i Lubawką. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy chcą poznać góry naszych południowych sąsiadów, szkoda tylko że linia kończy się w Lubawce, do której w weekendy i święta wcale nie tak łatwo dotrzeć.     Nowa linia autobusowa jest uzupełnieniem dla połączenia kolejowego pomiędzy Jelenią Górą a Trutnovem, które funkcjonuje w okresie letnim. Poza tym okresem będzie kursował autobus, który właśnie zainaugurował dwa dni temu międzynarodowe połączenie. Linia daje czeskim turystom możliwość poznania okolic Lubawki z Kruczymi Skałami i Doliną Miłości na czele, a polskim łatwego dotarcia na przykład do skalnych miast. Bilet z Trutnova do Lubawki kosztuje 26 koron, z Žacléřa 15 korun.

     Linia do Lubawki jest jest jedną z kilku linii, które działają na czesko-polskim pograniczu. Dużą popularnością cieszy się na przykład autobus kursujący pomiędzy Náchodem a Kudową-Zdrojem, coraz więcej podróżnych korzysta też z linii Hronov - Žďárky – Malá Čermná – Kudowa-Zdrój. Latem ofertę uzupełniają autobusy kursujące do Karłowa, Wambierzyc i do schroniska Jagodna w Spalonej.

Odjazdy z Trutnova: (soboty, niedziele i święta) 7:45, 11:45, 15:45, 19:45
Odjazdy z Lubawki: (soboty, niedziele i święta) 9:26, 13:26, 17:26

[wab – naszesudety.pl]
Fot. www.denik.cz 
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-12-16, godz. 21:50, Odwiedzin: 2757
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0699751377