http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Wieża widokowa w Žernovie już dostępna

     Mimo mroźnej pogody otwarta została dzisiaj we wsi Žernov nowa wieża widokowa. Znajduje się ona na wysokości 375 m nad poziomem morza i przy dobrej pogodzie można z niej podziwiać m.in. Karkonosze, Góry Orlickie oraz Góry Krucze. Žernov to niewielka wieś, położona kilka kilometrów na zachód od Náchodu.     Projekt zbudowania wieży widokowej powstał już w 2008 roku, ale dwie kolejne próby pozyskania funduszy europejskich z pomocą lokalnego stowarzyszenia Branka nie powiodły się. Dopiero trzecia próba, podjęta we współpracy z Euroregionem Glacensis w ramach transgranicznego projektu „Miejsca pełne widoków” zakończyła się sukcesem i dzisiaj po raz pierwszy można było oficjalnie wdrapać się na wieżę.

     Łączny koszt budowy wieży zamknął się w kwocie prawie 2,65 milionów koron, z czego gmina wyłożyła ze swego tegorocznego budżetu 250 tysięcy koron oraz w przeszłości zapłaciła za prace projektowe.
[wab – naszesudety.pl]
Fot. Michal Fanta - www.denik.cz
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-11-30, godz. 18:04, Odwiedzin: 2333
Komentarze
Tomek Nawrot 2014-12-02 08:25
Plus dla redakcji za dokładny opis położenia wieży.
Sudetophilus 2014-12-03 00:33
Pewnie, że można było podać lokalizację, ale jak można nie wiedzieć, gdzie leży rzeczona miejscowość :-]
A tak serio - tyle portali (z przewspaniałym "mapy.cz" na czele), które to wynajdą. Na "mapy.cz" wieża już zaznaczona! I to jest piękne.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0770168304