http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Święta w Sudetach

     Za progiem zima i wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester i Nowy Rok. Wielu Polaków spędzi ten świąteczny czas w domach, ale coraz więcej z nas decyduje się również na wyjazd w góry. Jedną z dostępnych opcji jest oczywiście spędzenie świąt w Sudetach.

Dojazd

     Do miejscowości sudeckich można się dostać w bardzo różny sposób. Wśród środków komunikacji trzeba wymienić pociągi, autobusy i oczywiście samochody. W okresie świątecznym znacznie wygodniej jest poruszać się własnym pojazdem niż komunikacją publiczną, dlatego też niektórzy decydują się na wypożyczenie auta. Warto jednak pamiętać o tym, aby zarezerwować samochód nieco wcześniej, bo dzięki temu mamy pewność, że auto będzie na nas czekało w dzień planowanego wyjazdu. Można zarezerwować samochód osobiście zgłaszając się w wypożyczalni, telefonicznie albo za pośrednictwem serwisów takich jak
www.taniwynajemaut.pl.

Nocleg

     Trzeba szczerze przyznać, że w drugiej połowie listopada duża część ofert świątecznych jest już nieaktualnych, niemniej jednak warto dokładnie poszukać. Być może sudeckie hoteliki, pensjonaty lub gospodarstwa agroturystyczne mają jeszcze trochę ciekawych propozycji na ten czas.

Atrakcje

     W ofertach świątecznych można spotkać wiele atrakcji. Oczywiście obowiązkowo przygotowywana jest regionalna kolacja wigilijna i świąteczny obiad. Bardzo często można również skorzystać z biesiady przy pieczonym prosiaku lub przejażdżki  saniami. W ofertach sylwestrowych można wybierać między wielkimi, eleganckimi balami, niewielkimi imprezami tematycznymi czy spotkaniami w gronie znajomych. Niebywałą zaletą spędzania czasu w górach jest możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Czas między kolejnymi atrakcjami świątecznymi można wykorzystać na sporty zimowe, albo zwiedzanie.

     W Polsce święta to czas spędzany zwyczajowo z rodziną. Warto jednak pomyśleć o tym, czy może w tym roku nie byłoby dobrze odpocząć od gotowania i pieczenia i wyjechać w góry choćby na kilka dni.

[]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-11-26, godz. 13:44, Odwiedzin: 2307
Komentarze
Sudetophilus 2014-11-29 22:58
Trudna jenzyka...
"Niebywałą zaletą spędzania czasu w górach jest możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu"
"Wśród środków komunikacji trzeba wymienić pociągi, autobusy i oczywiście samochody" - myślałem, że autobusy to też samochody.
"Trzeba szczerze przyznać, że w drugiej połowie listopada duża część ofert świątecznych jest już nieaktualnych, [..]" - ???
"Czas między kolejnymi atrakcjami świątecznymi można wykorzystać na sporty zimowe, albo zwiedzanie" - z czego niedwuznacznie wynika, że świąteczne zwiedzanie czy sporty zimowe uprawiane w święta nie są atrakcjami świątecznymi.
Fajnie jest!
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0874760151