Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Zimowy Ultramaraton Karkonoski 2015

     7 marca 2015 roku odbędzie się II edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego, na dystansie 52 kilometrów. Tym razem dla odmiany zawodnicy pobiegną odwróconą trasą, czyli z Polany Jakuszyckiej do centrum Karpacza.     W zeszłym roku pogoda była bardzo łaskawa. Jak będzie tym razem? Tego nie da się przewidzieć, ale pewnym jest, że trzeba być oswojonym z zimowymi warunkami w górach. Silny wiatr i śnieg po kolana potrafi mocno uprzykrzyć życie biegacza. Bieganie bieganiem, ale trasa niekoniecznie musi być bardzo szybka. Zawodników może czekać nawet torowanie w śniegu.

     Nasze zimy mają swój niesamowity, niepowtarzalny klimat. Kosodrzewina pokrywa się śniegiem, a ogrom przestrzeni dookoła nadaje wrażenie lodowej pustyni. Przecież nawet tutaj poniżej gór, często wieje i miota śniegiem. 11 godzinny limit czasu w przypadku załamania się pogody nie jest bynajmniej wyssany z palca. Na takie warunki trzeba być gotowym. Nie będzie taryfy ulgowej w kontekście obligatoryjnego wyposażenia oraz wymogów kwalifikacyjnych dlatego warto pochylić się nad regulaminem i nie lekceważyć gór zimą.

     Organizatorzy i blisko setka wolontariuszy zapewniają równie dobrą atmosferę jak rok temu, a może nawet lepszą! Zapraszamy do kibicowania i dopingu na trasie biegu jak i w samym Karpaczu. Organizatorzy przewidują również pokazy i prelekcje ciekawych gości, które odbędą się w trakcie weekendu 6-8 marca 2015.

     Więcej informacji na:
www.ultramaratonkarkonoski.pl 

[Adriana Kurowska - www.karpacz.pl]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-11-25, godz. 21:28, Odwiedzin: 2140
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0733671188