http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Niemodlin 1945

Wydawnictwa » Książki

Ogrody na Śląsku, od średniowiecza do XVII wieku

     Książka wypełnia dotkliwą lukę w historiografii ogrodów Śląska i Wrocławia, zarówno dzięki oryginalnym analizom źródłowym dokumentów, w tym i ikonografii, jak i dzięki rejestracji i stratygrafii zachowanych śladów terenowych. Stało się to podstawą sugestywnego obrazu ich początkowej formy, jak również rekonstrukcji idei, które miały realizować.Ujete jest to na szerokim tle porównawczym, w czym Autorom pomogła ich rozległa wiedza, udokumentowana licznymi, szczegółowymi badaniami, jak i umiejętność konstruowania syntez w oparciu o dotąd nieodkryte bądź niedocenione ślady.
[Ernest Niemczyk]

     Opracowana na podstawie licznych niepublikowanych dotychczas materiałów źródłowych książka przybliża Czytelnikowi w bardzo atrakcyjny sposób temat sztuki ogrodowej. Autorzy wykazali się benedyktyńską pracą w zebraniu, przebadaniu i udokumentowaniu pozostałości wielu założeń. Wyłania się z nich nieistniejący od dawna obraz Śląska jako krainy wykwintnych ogrodów, nieodbiegających skalą i bogactwem od tego, co działo się niegdyś na terenie Europy, zwłaszcza jej niemieckojęzycznej części.
[Elżbieta Przesmycka]
 

Marzanna Jagiełło, Wojciech Brzezowski: "Ogrody na Śląsku, tom I: od średniowiecza do XVII wieku". Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 2014.  Okładka twarda, format 21,5 x 30,5 cm, stron 350, czarno-białe i kolorowe ilustracje


Zobacz także:
Książka w SUdeckiej Księgarni Wysyłkowej
Książki Oficyny Wydawniczej Politechniki Wrocławskiej
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-09-17, godz. 22:04, Odwiedzin: 3142
Komentarze
Sudetophilus 2014-09-21 23:17
Tak, to musi być znakomita książka - z lektury jednej z opublikowanych tu stron wynika, że wśród tych śląskich ogrodów omawiane jest założenie w czeskim Gorzanowie. "A wiecie choć gdzie Chiny leżą?", jak pisał przed ponad stu laty znany dramaturg.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0778710842