Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Otmuchów, miasto kwiatów

Aktualności

Oko Googla było w Karkonoszach

     Firma Google postanowiła rozszerzyć ofertę popularnej aplikacji Street View o najwyższe góry Republiki Czeskiej, jakimi są Karkonosze. Operator specjalnie skonstruowanej kamery sfotografował już najpopularniejsze trasy.     Przejście od Lučnej boudy na Śnieżkę, czy wycieczka do Śnieżnych Kotłów będzie już niedługo możliwa nawet z równikowej Afryki lub dalekiego australijskiego buszu. Jedynym warunkiem będzie posiadanie komputera z połączeniem internetowym. Wirtualną możliwość zwiedzania Karkonoszy zaproponuje swoim użytkownikom Google.

     Internetowy gigant wysłał przed miesiącem na karkonoskie szlaki swego pracownika ze specjalnym 40-kilogramowym plecakiem na plecach. Znajduje się w nim urządzenie, które wykonuje zdjęcia panoramiczne 360 stopni, wszystkiego co napotka po drodze.

     Radek Drahný, rzecznik Dyrekcji Krkonošskiego narodnego parku mówi, że propozycja zmapowania w ten sposób Karkonoszy wyszła ze strony Krnap. Odzew z Londynu był pozytywny i firma Google przysłała w Karkonosze swego pracownika z kamerą. Od pomysłu do jego realizacji, włączywszy w to przygotowanie wszystkich dokumentów, minęły zaledwie trzy miesiące.

     Propozycje tras przygotował Krnap. Jedna z nich znajduje się w zachodnich, jedna we wschodnich Karkonoszach. Pierwsza będzie wiodła z Vrbatovej boudy przez Labską boudę i Śnieżne Kotły aż do Kotla. Wschodnia trasa powiedzie turystów ze Śnieżki przez Lučną boudę do Obřego dolu. Wirtualna wędrówka pokaże tylko te miejsca, które dostępne są w terenie, na oficjalnych szlakach turystycznych, pomysłodawcy nie chcieli bowiem, by zdjęcia w Street View mogły być inspiracją dla kogokolwiek, aby zboczyć ze szlaku i pójść tam, gdzie nie wolno.

     W kraju královéhradeckim firma Google zmapowała już w Street View ulice miast i wybrane atrakcje turystyczne. Wirtualną przechadzkę można na przykład zrobić po kapielisku Flošně w Hradcu, czy po ogrodzie zoologicznym w Dvorze Králové nad Łabą.

Waldemar Brygier – naszesudety.pl na podstawie:
[Michaela Rambousková – www.idnes.cz]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-08-24, godz. 08:21, Odwiedzin: 1774
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0772118568