Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Społeczny informator turystyczny

     Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że zainicjowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną projekt „Społeczny informator turystyczny” wystartował z powodzeniem na terenie Szklarskiej Poręby, Legnicy i Wałbrzycha. Teraz ruszamy w Karpaczu.

     W Szklarskiej Porębie już podczas długiego majowego weekendu Społeczni Informatorzy Turystyczni pomagali turystom w kluczowych miejscach w mieście i najbliższej okolicy (parking przy wodospadzie Szklarki i Kamieńczyka, Zakręt Śmierci, centrum miasta i inne). W miejscach tych odpowiadali na pytania dotyczące zarówno najbliższej okolicy, jak i całego regionu.     W Legnicy wolontariusze od lipca będę wspierać organizatorów imprez odbywających się w tym mieście m.in. prowadząc akcję informacyjną przed imprezą oraz promując atrakcje turystyczne Legnicy w jej trackie.

     W Wałbrzychu społeczni informatorzy rozpoczęli pracę na Zamku Książ, gdzie oprócz informowania licznie odwiedzających turystów o atrakcjach miasta pomagają im w poruszaniu się po licznych atrakcjach Zamku i okolicy.

     Wolontariusze są w tym projekcie przede wszystkim ambasadorami swojej miejscowości; dzięki ich obecności znacznie ułatwiono przyjezdnym dostęp do informacji turystycznej, przez co miasto zyskuje w oczach odwiedzających opinię lepiej przygotowanego na ich przyjęcie. Aż do końca wakacji będzie ich można spotkać w momentach największego ruchu turystycznego oraz podczas imprez turystycznych.

     Społeczny Informator Turystyczny to projekt Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest aktywizacja osób 50+ , które w aktywny sposób spędzają czas. Przewiduje się podpisanie umów wolontariackich łącznie z co najmniej 60 osobami na całym Dolnym Śląsku; będą one wyposażone w zielone torby oraz niezbędne materiały promocyjno – informacyjne. Mobilni informatorzy turystyczni przechodzą w ramach projektu odpowiednie szkolenie z wiedzy o regionie oraz obsłudze klienta.

     W sprawie wszelkich informacji dotyczących Społecznych Informatorów Turystycznych prosimy o kontakt z biurem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu z panem Jakubem Feiga (
feiga@dot.org.pl, 71 793 97 22, 603 250 365).

[Karkonoski Informator Samorządowy - www.karpacz.pl]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-08-22, godz. 20:52, Odwiedzin: 1494
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0722329617