http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Okolice Kępna dla aktywnych

Aktualności

Pstrąg na sto sposobów

     W niedzielę, 24 sierpnia, o godz.15.00, rozpocznie się w Szczytnej Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim. To kolejna kulinarna impreza z tą rybą w roli głównej. Nic dziwnego od 2 lat kłodzki pstrąg znajduje się na liście produktów tradycyjnych ministra rolnictwa.

     - Celem przedsięwzięcia, realizowanego przez Stowarzyszenie Fundus Glacensis, jest propagowanie sztandarowego produktu regionalnego, jakim jest pstrąg hodowany oraz pobudzanie lokalnej aktywności. Impreza, chociaż nowa, wywodzi się z tradycji realizowanego od kilku lat konkursu dla zawodowych kucharzy organizowanego przez Klub Kulinarny HK – wyjaśnia Marek Mazurkiewicz, organizator rybnej imprezy.

     Festiwal będzie obfitował w liczne atrakcje, przede wszystkim dla smakoszy pstrąga, którzy będą mogli kosztować kłodzkiego specjału m. in. w formie wędzonej i grillowanej. Przygotowanych zostanie kilkaset darmowych porcji degustacyjnych. Natomiast w konkursowe szranki staną tym razem ci, którzy kochają przygotowywać pstrąga na różne, czasami tylko sobie znane sposoby, lecz nie są zawodowymi kucharzami. Każda zaproszona drużyna zaprezentuje 3 potrawy i na pewno będzie można podziwiać ich pomysłowość i kunszt wizualny.

[PIERO – Gazeta Ząbkowicka]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-08-22, godz. 20:42, Odwiedzin: 1468
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0689508915