http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Prowadził Rudego

    „Prowadził Rudego” – pod takim tytułem ukazał się w Gazecie Kłodzkiej artykuł nawiązujący do wydarzeń, jakie miały miejsce w Kłodzku podczas kręcenia, na swój sposób kultowego dla wielu serialu „Czterej pancerni i pies”. Z artykułu wynika, że filmowy mechanik Grigorij Saakaszwili wcale nie prowadził czołgu podczas ujęć w ruchu, ponieważ zastępowali go w tej czynności żołnierze 27 Pułku Zmechanizowanego, stacjonujący wówczas w mieście. Również maszyna pochodziła z tego pułku.

     Jeden z żołnierzy, Józef Witos wspomina: „Jeździłem Rudym w pierwszej części kręcenia zdjęć w Kłodzku, na twierdzy, na ulicach Matejki i Wita Stwosza, a także w rejonie ratusza. Spędziłem z ekipą filmową trzy dni zdjęciowe. Najtrudniej było kierować czołgiem w twierdzy. Reżyser chciał, żeby czołg wjechał do środka, ale na to było za wąsko. Po mieście jeździło się znacznie łatwiej. Nie czułem dużej różnicy między poligonem a miastem”.

    Filmowy „rudy” to czołg znajdujący się wtedy w tzw. rezerwie wojennej. Józef Witos opowiada, że został on specjalnie przygotowany do filmu, tak by jego wygląd pasował do scenariusza i zadań, które przed nim stały.

[wab na podstawie: www.klodzko24.eu]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-08-22, godz. 20:26, Odwiedzin: 1512
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0667309761