http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

V Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich

Regulamin V Sudeckiego Festiwalu Nalewek Walońskich

§ 1
Piąty Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich, zwany dalej "festiwalem", ma na celu popularyzację wartości smakowych i krajoznawczych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Festiwal jest dedykowany światłej pamięci Juliusza Naumowicza, Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego.

§ 2
Organizatorem festiwalu jest Sudeckie Bractwo Walońskie przy wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd.

§ 3
Miejscem festiwalu jest Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12. Termin festiwalu zostaje ustalony na sobotę 20 września 2013 r. i rozpocznie się o godzinie 16.00    z chwilą uderzenia w Wielki Bęben Waloński.

§ 4
Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach sudeckich nalewek walońskich; słodkich i wytrawnych. Warunkiem przystąpienia do festiwalu jest złożenie na ręce Pani Anny Naumowicz w Muzeum Ziemi JUNA przy ul. Jeleniogórskiej 9 w Szklarskiej Porębie, tel. 75 717 32 87, własnoręcznie sporządzonej nalewki o minimalnej objętości 3/4 litra w naczyniu szklanym lub ceramicznym.

§ 5
Oceny konkursowej nalewek walońskich dokonuje Wysoka Komisja. Członkowie Komisji pozostają bezstronni i nie mogą zgłaszać swoich nalewek do udziału w festiwalu.

§ 6
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

[Przemysław Wiater]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-08-05, godz. 07:59, Odwiedzin: 1996
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.1122839451