http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Tajemnica Riese

Aktualności

Prace remontowe w Książu

     Zarówno na samym Zamku jak i na terenie należącym do Zamku Książ trwają prace remontowo–renowacyjne i budowlano–konserwatorskie, będące kontynuacją projektów realizowanych w roku poprzednim. Głównie chodzi tu o remont zamkowego dachu i wnętrza Mauzoleum Hochbergów.     Obecnie w Książu realizowane są dwa projekty, dofinansowane z dwóch źródeł - ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Dziedzictwo Kulturowe" - priorytet1 - "Ochrona Zabytków" i z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

     Pierwszym projektem jest Mauzoleum Hochbergów, w którym obecnie odnawiane jest wnętrze. Jest to drugi etap prac związanych z tą budowlą. Pierwszy etap, realizowany w ubiegłym roku obejmował odnowienie elewacji, remont dachu i schodów. W tym roku renowacji podlegają cenne freski autorstwa Feliksa Antoniego Schefflera, przedstawiające między innymi widok Zamku przed jego rozbudową, z czterech stron świata. Po zakończeniu prac Mauzoleum ma być dostępne do zwiedzania w ramach najdłuższej trasy z przewodnikiem. Warto też zaznaczyć, że w Mauzoleum ze środków własnych wymieniona została stolarka okienna.

     Drugi projekt to dalszy etap remontu dachu. W tym roku realizowany jest remont części środkowej i północnej. Pierwsza część remontu dachu, sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury była realizowana w roku ubiegłym. Dzięki temu zmienił się wygląd frontowej, barokowej części Zamku. Podczas tego remontu blacha zamieniana jest na dachówkę, która docelowo będzie pokrywała cały zamkowy dach.

     Jeżeli chodzi o finansowanie prac remontowych, to prace budowlano-konserwatorskie dotyczące Mauzoleum Hochbergów zostały dofinansowane kwotą blisko 160 tysięcy złotych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a prace związane z remontem pokrycia dachowego skrzydła północnego i południowego Zamku Książ uzyskały dofinansowanie w wysokości przeszło 790 tysięcy złotych ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Oba te projekty mają zostać ukończone do grudnia br.

[www.swidniczka.com]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-08-04, godz. 07:52, Odwiedzin: 2059
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0679099560