http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Sudety nr 109

Aktualności

Zamek Grodno wśród najpiękniejszych obiektów w Polsce

     W różnych zakątkach naszego kraju, znajdują się setki wspaniałych zamków. Pomimo swojego wieku, rozmiarów, czy też doświadczeń historycznych, kryjąc w swych murach wiele dotąd niewyjaśnionych tajemnic, wszystkie niewątpliwie są wielkimi atrakcjami turystycznymi.

     Gmina Walim może poszczycić się takim wspaniałym obiektem – Zamkiem Grodno w Zagórzu Śląskim, jest perłą dziedzictwa kulturowego. Swym osobliwym urokiem oczarowuje i zachwyca, nie tylko mieszkańców gminy, ale także każdego, kto go odwiedza.     Zauważony i ujęty w nowej publikacji autorstwa Albina Marciniaka pt. „Zamki w Polsce”, znalazł się wśród 164 pieczołowicie wyselekcjonowanych, najpiękniejszych i najciekawszych obiektów w Polsce. Nowa mapa – informator zawiera szczegółowe dane GPS oraz krótką historię, wraz z najważniejszymi informacjami o zamku.

     Zamek pojawił się także w rankingu pn. „Za co kochasz Polskę”, będącego wynikiem akcji amerykańskiego kanału informacyjnego CNN oraz TVN 24 i Kontakt 24 z okazji 25. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Na 24. pozycji, z czego jesteśmy niezmiernie dumni, pod hasłem Ukryte Zamki, znalazł się wspaniały średniowieczny Zamek Grodno.

     Doceniając zalety oraz potencjał turystyczny Grodna, zamek został zgłoszony wraz ze Sztolniami Walimskimi do udziału w plebiscycie pn. „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2014”. Ta niezwykła akcja, trwająca od 16 czerwca do 5 września 2014 roku, ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert dla mieszkańców i turystów odpoczywających na Dolnym Śląsku.

     W związku z tym, iż plebiscyt nadal traw, zwracamy się z prośbą o wsparcie w tej niezwykłej akcji i oddawanie swych bezcennych głosów na Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim oraz Sztolnie Walimskie.

[www.walbrzyszek.com]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-08-04, godz. 07:50, Odwiedzin: 2202
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0772719383