Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Sala koncertowa ze spichlerza

     To już pewne. Na przełomie sierpnia i września rozpocznie się montaż nowej konstrukcji dachu spichlerza znajdującego się na terenie Dworu Sarny w Ścinawce Górnej. Nowi właściciele kilka dni temu uzyskali ostatnie zezwolenia niezbędne do rozpoczęcia prac.

     - Z zewnątrz dach będzie wyglądać identycznie jak przed wiekami. Od wewnątrz jednak będzie wykonana we współczesnej technologii konstrukcja z drewnianych wiązarów, która umożliwi nam pozostawienie pod nią całej przestrzeni pierwszego piętra pustej i w kolejnych działaniach stworzenie w spichlerzu sali koncertowej o pow. ok. 300 mkw i wysokości wnętrz prawie 7 metrów - ujawnia swoje plany Marcin Sobczyk, jeden z trzech warszawskich właścicieli pałacu. - Zakładamy, że będzie to największa z sal koncertowych przyszłego centrum muzyki dawnej w Sarnach – zaznacza Sobczyk.

     Pomimo, że montaż konstrukcji rozpocznie się za parę tygodni, to już od wielu miesięcy trwało usuwanie olbrzymich ilości śmieci, jakie zalegały w spichlerzu. Trzeba było także rozebrać zagrażającą dalszą katastrofą budowlaną zawaloną konstrukcję dachu. Co ciekawe, nowi właściciele Saren już w pierwszych miesiącach po zakupie pozyskali dotację. 30 tys. zł od władz Województwa Dolnośląskiego, przeznaczono ją na nową konstrukcję.

     - Dotacja, z której się ogromnie cieszymy widząc w niej kredyt zaufania, pokrywa ok. 17 proc. kosztów projektu. Resztę pokryjemy z własnych funduszy - podkreśla Sobczyk.

[Paweł Golak – www.nowaruda24.pl]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-08-01, godz. 08:35, Odwiedzin: 1817
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0705509186