http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Szlakami po gminie Stronie

     Gmina Stronie Śląskie wydała dwie ulotki, w których zachęca mieszkańców i turystów do skorzystania z gminnych szlaków, którymi można pospacerować wokół miasta oraz z Bielic dostać się na grzbiet Gór Złotych, na Przełęcz Piekło (Sedlo Peklo), z którego niebieskim szlakiem można kontynuować wycieczkę do Wodospadów Nýznerovskich.

     Oba szlaki są wyznakowane w terenie. Szlak „Wokół Stronia Śląskiego” to pętla o długości nieco ponad siedmiu kilometrów i jej przejście zajmuje ok. dwóch godzin. Szlak „Na Sedlo Peklo” zaczyna się przy kościele w Bielicach, wspina się na przełęcz pomiędzy Kowadłem i Górą Łupkową, gdzie zaczyna się z kolei niebieski szlak łącznikowy do rozdroża Pod Chlumem, skąd zielonym w 15 minut można dojść do wodospadów. Wycieczka w obie strony zajmuje w sumie ok. czterech godzin.

     Ulotki można otrzymać w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim (ul. Kościuszki 18, budynek dawnego dworca kolejowego) lub pobrać w formacie pdf (linki poniżej).

Waldemar Brygier – naszesudety.pl


Pliki do pobrania:
Gminny szlak pieszy nr 1 Wokol Stronia Slaskiego.pdf  [1,99 MB]
Gminny szlak pieszy nr 2 Na Sedlo Peklo.pdf  [4,40 MB]
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-07-30, godz. 09:45, Odwiedzin: 1629
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.1197152138