Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Aktualności

Geocaching w Górach Bystrzyckich

     Geocaching to gra terenowa, w której główną ideą jest szukanie skrytek znajdujących się w jakichś ciekawych miejscach. Skrytki to różnej wielkości skrzynki, które najczęściej zawierają „skarby” w postaci różnorakich gadżetów. Po znalezieniu skrzynki można wziąć coś ze sobą, ale pod warunkiem, że w zamian zostawi się coś równie cennego. Do zabawy potrzebny jest GPS, ale równie skutecznie można szukać skrzynek za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie komórkowym, wyposażonym w GPS. Więcej szczegółów można znaleźć na polskojęzycznej stronie www.geocaching.pl.

     Serwis Turystyczny NaszeSudety.pl oraz Schronisko PTTK Jagodna postanowiły wspólnie zwiększyć geocachingową atrakcyjność Gór Bystrzyckich i docelowo założyć kilkadziesiąt skrzynek w najciekawszych miejscach pasma. Na razie jest ich dziewięć i wszystkie są w zasięgu krótkiej wycieczki ze schroniska. Są to między innymi: Przełęcz Spalona (fałszywa), Przełęcz Spalona (prawdziwa), Droga Goeringa, Jagodna, Przełęcz nad Porębą, Szary Kamień oraz Chatka Sylwestrowa.

     Wszystkie skrytki opisane są na stronie
www.geocaching.com, tam można znaleźć dokładne namiary na nie oraz opisy miejsc, którym są poświęcone. Zachęcamy i zapraszamy do zabawy. Poszukiwanie skarbów to świetna propozycja spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny, to również świetny sposób na zachęcenie dzieci do aktywności w górach i zainteresowanie ich otaczającymi nas atrakcjami. Na mapie poniżej gwiazdkami zaznaczono skrytki ukryte przez NaszeSudety.pl i Schronisko Jagodna.

[Waldemar Brygier]drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-07-28, godz. 18:08, Odwiedzin: 1883
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.1093010902