http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Sigiszoara 1:10 000 [P1/1]

Aktualności

Harrachow jak Hollywood

     We wtorek 15 lipca 2014 r. minęło 10 lat od rozpoczęcia działania toru bobslejowego w Harrachovie. Z tej okazji otwarto nową atrakcję ośrodka. Od początku istnienia spółki První bobová a.s. właściciele starali się urozmaicić turystom korzystanie z toru bobslejowego w Harrachovie. Przed kilkoma laty uruchomili bezpłatny park linowy dla dzieci do dziesięciu lat. Potem zainstalowali w pobliżu rzeczki Kamenica drewniane koryto połączone z przesuwanymi stawidłami i kołem młyńskim, gdzie już trzeci rok wesoło chlapią się najmniejsi goście.     W ubiegłym roku uroczyście pokazano światu "Pierwszy czeski butownik". Drzewo, na którym każdy gość może powiesić swe znoszone buty, za co otrzyma bezpłatną jazdę na bobie. "Butownik" ma zachęcać do podróżowania, doświadczania i powrotu. Po roku od instalacji wisi na nim już kilkaset butów czeskich i zagranicznych turystów.

     Osiem lat działa popularny, zawieszony pod koronami świerków, linowy "MonkeyPark". Czternaście odcinków jest zakończonych atrakcyjnym, długim na 117 m linowym zjazdem.

     W tym roku przybyła kolejna atrakcja. To napis HARRACHOV, który kopiuje wysoki na 14 m i długiego na 110 m słynnego napisu HOLLYWOOD w Los Angeles w USA. Karkonosko-izerska wariacja w skali 1/6, wykonana jest tym samym krojem pisma i w podobny sposób jest stopniowana.

     Od pierwszej chwili napis HARRACHOV jak HOLLYWOOD stał się ogromną atrakcją, przed którą fotografują się całe rodziny. Przy odwiedzinach Harrachova każdy gość może się przekonać, że HOLLYWOOD jest nie tylko w Los Angeles.

     W sierpniu 2014 tory bobslejowe w Harrachovie i Špindlerův Mlýnie będą otwarte codziennie w godz. 10-21, a w przypadku dużego zainteresowania nawet do 22. Więcej na
www.bobovka.cz.

Opracowanie red. www.goryizerskie.pl
Na podstawie materiałów spółki První bobová a.s.
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-07-28, godz. 17:46, Odwiedzin: 1638
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0678999424