Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Artykuły

Warto wybrać się na Mazury!

     Każdy kto jeszcze nie miał okazji poznać bliżej takiego zakątka jak Mazury, koniecznie powinien rozważyć propozycję wyjazdu wakacyjnego właśnie w ten region kraju. Mazury to nie tylko cudowne jeziora i kompleksy leśne, to także wyjątkowo wartościowe zabytki, niezwykły klimat, bogata historia i kultura. Mazury to Zielone Płuca Polski, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Właśnie tu znajdziemy najbardziej znane polskie jeziora takie jak Śniardwy (największe jezioro w Polsce) czy Mamry. Dzięki rozbudowanej sieci kanałów wodnych możemy uprawiać tu rozmaite sporty wodne, przede wszystkim żeglarstwo. Możemy zwiedzać poszczególne mazurskie miejscowości drogą wodną, przepływając przez kolejne kanały, wpływając na kolejne jeziora i poznając ich piękno.     Najbardziej popularnymi miejscowościami mazurskimi są między innymi Gołdap. Jest to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym. Można tu zwiedzić piękną zabytkową konkatedrę MNP Matki Kościoła z 1560 roku. Istotnym punktem na mapie Mazur jest Olsztyn z zamkiem kapituły warmińskiej oraz mieszczącym się tam Muzeum Warmii i Mazur (pozycja obowiązkowa!), Kaplicą Jerozolimską, Bramą Wysoką, bazyliką konkatedralną św. Jakuba i wieloma innymi cennymi zabytkami. W Olsztynie corocznie odpływają się spływy kajakowe "Łyną przez Olsztyn". W granicach administracyjnych Olsztyna mieści się aż 15 jezior, a 13 z nich ma powierzchnię większą niż 1 hektar. Zupełnie wyjątkowym miejscem w Olsztynie jest także Las Miejski, którego powierzchnia wynosi bagatela 1050 hektarów.

     Takich miejscowości jak Mikołajki, Giżycko czy Ostróda nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, niemniej: Mikołajki położone nad jeziorem Tałty i Mikołajskim są bazą słynnego Rajdu Polski. W Mikołajkach mieści się Muzeum Reformacji Polskiej, które koniecznie trzeba odwiedzić, znajduje się tu przystań Żeglugi Mazurskiej, niedaleko położony jest malowniczy rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno. Giżycko z kolei leży pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, zwane stolicą żeglarstwa w Polsce. Głównie nad jeziorem Niegocin i w Ekomarinie Giżycko odbywają się niemal wszystkie większe imprezy w mieście. Giżycko to jeden z głównych portów znajdujących się na szlaku wielkich jezior mazurskich. Na szczególną uwagę zasługują takie zabytki jak Twierdza Boyen, most obrotowy na Kanale Łuczańskim, zamek krzyżacki. Jedną z ciekawszych części Giżycka pod względem turystycznym jest tak zwana Wyspa Giżycka. Ostróda to przede wszystkim doskonale zagospodarowane Jezioro Drwęckie (bulwar, molo, wyciąg do nart wodnych, plaża miejska), ale warto zwrócić uwagę na takie zabytki jak zamek pokrzyżacki, kościół św. Dominika Savio, kościół ewangelicki.

     Poza atrakcjami trzeba także gdzieś nocować. Bardzo ciekawą ofertę posiada Bajkowy Zakątek tj. hotel spa na Mazurach, dedykowany rodzinom z dziećmi. To miejsce które leży w spokojnej i cichej wsi Guzowy Piec, z dala od zgiełku miasta, z licznymi atrakcjami jak parki linowe, park zabaw, prywatna plaża, a same noclegi zaś mogą być w obiekcie hotelowym lub domkach drewnianych. Bawcie się dobrze!

drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-07-24, godz. 15:18, Odwiedzin: 3189
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0693540573