Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Powiat Oleski (mapa)

Noclegi » Góry Sowie - noclegi

Warownia - noclegi z klimatem

 

Warownia - noclegi z klimatem

ul. Warowna 2
57-215 Srebrna Góra

kom. 604 755 659

e-mail: biuro@kortunal.pl
www: www.noclegi-warownia.pl
 

     "Warownia" to miejsce, które łączy w sobie klimat dawnej osady i minimum wygody, do jakiej przyzwyczaiły nas współczesne czasy. Znajdziecie tu nieco surowe warunki noclegu - bez wygód i poduszek. Goście nocują w drewnianych chatkach, w pokojach 4-osobowych, mając do dyspozycji materac wojskowy i wełniany koc, śpi się we własnym śpiworze. Izby mieszkalne od łaźni dzieli kilkadziesiąt metrów, ale teren jest oświetlony łagodnym, podkreślającym klimat światłem latarni (latarka przyda się i tak, do zajęć nocnych w terenie). W chłodne noce można ogrzać się przy ognisku, jeśli jest wyjątkowo zimno lub pada deszcz, to także przy palenisku w Halli, w samych domkach natomiast w zimne noce można włączyć dodatkowo ogrzewanie elektryczne. W Halli, wielkim budynku ze świerkowych bali znajduje się stołówka z aneksem kuchennym, strzelnica łucznicza, sala biesiadna.

     Znajdziecie tu zieloną przyrodę Gór Sowich, las na wyciągnięcie ręki, ciszę i odpoczynek od cywilizacji, zagospodarowany, kwitnący wiosną teren. Od lasu dzieli Warownię drewniana palisada i brama z wartownią. Nie dalej jak 200 m stąd zaczynają się umocnienia forteczne Twierdzy Srebrnogórskiej, niedaleko jest też do starych sztolni. 100 m poniżej Warowni znajduje się Wiszący Wiadukt, na którym na chętnych czeka adrenalina i emocje pokonywania lęku przed wysokością.

     Dla naszych gości mamy:
   - 40 miejsc noclegowych w pokojach 4-osobowych z możliwością dostawki
   - możliwość wykupienia wyżywienia (obiady, śniadania w wersji cateringowej) lub skorzystania z aneksu kuchennego
   - możliwość wykupienia zajęć - zjazdów na linach, wypraw w teren, łucznictwa, warsztatów średniowiecznych, wspinaczki
   - możliwość organizacji imprez - wycieczek szkolnych, integracji biznesowych, obozów wakacyjnych i innych na życzenie Klienta.     Srebrna Góra to urocze górskie miasteczko, położone w cieniu XVIII- wiecznej twierdzy. W okolicy można zobaczyć: donjon, główny fort Twierdzy, gdzie turystów oprowadzają przewodnicy w strojach z epoki, forty Twierdzy, umocnienia terenowe rozrzucone po okolicznych szczytach, wiadukty i wąwozy Sowiogórskiej Kolejki Zębatej (pocz. XX w.) - z jednego z nich można u nas zjechać na linach, a w wąwozie wspinać się na skałkę, sztolnie kopalni srebra (XV-XIX w.) - u nas także nocne wyprawy do sztolni, pozostałości dawnych osad i schronisk - można je zobaczyć podczas rajdu "szlakiem przeszłości". W okolicy mamy także: ośrodek jeździecki "Gawra", gdzie można zamówić jazdę konną, przełom Nysy Kłodzkiej, który można poznać, wybierając się na spływ pontonowy, szlaki do narciarstwa biegowego.

     Serdecznie zapraszamy!

drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-03-01, godz. 19:09, Odwiedzin: 4403
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0764369965