http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Artykuły

W Zieleńcu Kłodzkim

     Zieleniec, będący dzisiaj częścią Dusznik-Zdroju, nie zawsze był tak prężnym ośrodkiem narciarskim, jak to ma miejsce obecnie. Jedno z najpopularniejszych w Sudetach miejsc do szusowania na śniegu zaczynało bardzo skromnie, zresztą przeczytajcie sami, co o Zieleńcu pisał w 1960 roku dwutygodnik „Turysta”:     W zupełnie wymarłej jeszcze dwa lata temu przepięknej górskiej wiosce, o miłej dla ucha nazwie Zieleniec Kłodzki, dziś rojno i gwarno. Miejscowość jak gdyby stworzona dla narciarzy została odgrzebana z zapomnienia przez ludzi twardych i upartych, którzy własnymi siłami odremontowali 2 budynki i stworzyli piękny ośrodek narciarski. Dzieła tego dokonali turyści-naukowcy Koła PTTK przy PAN w porozumieniu z AWF w Warszawie, oddając na zimowy sezon 80 miejsc noclegowych. Obecny sezon wzbogaci jeszcze w Zieleńcu wyciąg narciarski o długości 400 m.

     Oto co może entuzjazm i inicjatywa społeczna. Początek zrobiony. Teraz kolej na władze miejscowe: komunikacja, zaopatrzenie, urządzenia sanitarne... i więcej troski o rozwój Zieleńca.

[a. - Turysta, 1960]
Fot. Tomasz Olszewski
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2014-01-23, godz. 10:41, Odwiedzin: 3923
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0692331791