Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

U bram Riese

     W czasie II wojny światowej w ramach ściśle tajnego projektu o kryptonimie ''Riese'' III Rzesza prowadziła w Górach Sowich budowę ogromnych podziemnych obiektów. Równolegle trwał proces przenoszenia do okolicznych miejscowości wielu niemieckich zakładów zbrojeniowych. Z powodu tych działań od lat pojawia się pytanie o ewentualne powiązania projektu ''Riese'' z przemysłem zbrojeniowym III Rzeszy. Według jednej z hipotez, na skutek niepowodzeń na frontach, na biurkach niemieckich planistów powstała koncepcja, aby podziemne obiekty ''Riese'' wykorzystać jako centrum montażu tajnych broni, w tym mitycznej Wunderwaffe. Romuald Owczarek postanowił zweryfikować te przypuszczenia oraz dać odpowiedź na kluczowe dla sprawy pytanie: Co naprawdę działo się tuż za strefą specjalną zona ''Riese''?
     Książka U bram „Riese” to efekt wielu lat mozolnego śledztwa, które było prowadzone przede wszystkim w archiwach, ale również w terenie. Przedstawia ona zupełnie nieznaną historię wojennych zmagań niemieckich koncernów zbrojeniowych w rejonie Gór Sowich oraz ich powojenne losy.

     Czy znany z dociekliwości Romuald Owczarek dotarł do zapomnianych dokumentów i odnalazł świadków, którzy odsłonili przed nim kulisy ukrytej w Górach Sowich tajnej produkcji zbrojeniowej III Rzeszy? Czy natrafił na dolnośląski ślad Wunderwaffe?

     UWAGA! Książka zawiera wiele nigdy niepublikowanych niemieckich dokumentów, w tym planów zakładów zbrojeniowych III Rzeszy działających w czasach II wojny światowej w rejonie Gór Sowich.


Romuald Owczarek: ''U bram Riese. Produkcja zbrojeniowa III Rzeszy w rejonie Gór Sowich''. Wydawnictwo Technol, Kraków 2013. Okładka miękka, format 14,5 x 20 cm, stron 384, czarno-białe ilustracje 

Kup książkę w naszej regionalnej księgarni wysyłkowej
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2013-10-30, godz. 14:21, Odwiedzin: 3673
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.4247801304