http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Ziemia Kłodzka

Wydawnictwa » Książki

Album o powiecie świdnickim

     Piękno Powiatu Świdnickiego i całej Ziemi Świdnickiej znane jest nie tylko na Dolnym Śląsku lecz w całej Polsce. Ciekawe krajobrazy Przedgórza Sudeckiego przyciągają licznych turystów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Tereny urzekają swoją różnorodnością, zachęcają do aktywnego wypoczynku. Mnogość zabytków pobudza do wycieczek i zwiedzania. Bogata i ciekawa historia tego regionu, na któym przeplatały się dzieje Polski, Czech i Niemiec odcisnęła swe piętno na tutejszej architekturze, a ślady burzliwych dziejów Świdnicy i jej okolicy widać wyraźnie w budownictwie sakralnym i świeckim.

     Można tu znaleźć gotycką katedrę o barokowym wnętrzu z najwyższą wieżą kościelną na Dolnym Śląsku, wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO ewangelicki Kościół Pokoju, starówkę miejską oraz wiele innych zabytków o równie wspaniałej historii. Powiat Świdnicki to nie tylko przepiękne krajobrazy i zabytki, to także tereny przyjazne dla inwestorów, którzy coraz liczniej właśnie tutaj lokują swoje firmy.

     Chcielibyśmy, aby wydany album przedstawił region w ujęciu nowoczesnym, odważnie promującym wizje rozwojowe na miarę XXI wieku, lecz nie pozostawiającym nostalgii za minionymi stuleciami. Mamy nadzieję, że publikacja ta zachęci Państwa do odwiedzenia Powiatu Świdnickiego i okolic, a może nawet pozostania na stałe.


Album "Powiat Świdnicki". Wydawnictwo Ikona, Bydgoszcz. Okładka twarda, format 20,5 x 29 cm, stron 60, liczne kolorowe ilustracje, wstęp dodatkowo w językach: niemieckim i czeskim

Zobacz album w naszej regionalnej księgarni wysyłkowej
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2013-06-21, godz. 08:05, Odwiedzin: 4755
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0808019638