Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Między lękiem a zachwytem

     Pomysł pracy nie zrodził się ze sportowych pasji autora czy też oczarowania znakomitymi skądinąd wynikami polskich narciarzy – Adama Małysza i Justyny Kowalczyk, ale z potrzeby wniknięcia w skomplikowaną tkankę problemów górskich obszarów Śląska. Chodziło o wydobycie z badawczego niebytu ważnego segmentu ich rozwoju, a jednocześnie o wykorzystanie nowego sposobu spojrzenia do poznania przynajmniej niektórych procesów zachodzących tam przy końcu XIX i w pierwszej połowie XX w.

     Ogólnie można więc powiedzieć, że to nie przestrzeń Śląska dobierano do badanego problemu, ale że problem był sposobem uchwycenia przemian zachodzących w regionie. Dzieje sportu i turystyki stanowią w sumie wygodną soczewkę, przez którą śledzimy zachodzące przemiany.


Tomasz Przerwa: ''Między lękiem a zachwytem. Sporty zimowe w śląskich Sudetach i ich znaczenie dla regionu (do 1945 r.)''. Wydawnictwo ATUT, Wrocław 2012. Okładka miękka, format 16,5 x 24 cm, stron 440, czarno-białe ilustracje

Kup książkę w naszej regionalnej księgarni wysyłkowej
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2013-01-26, godz. 21:05, Odwiedzin: 5092
Komentarze
Sudetophilus 2013-03-03 20:33
"Chodziło o [...] wykorzystanie nowego sposobu spojrzenia do poznania przynajmniej niektórych procesów zachodzących tam przy końcu XIX i w pierwszej połowie XX w.". Hm. No dobrze. Niech będzie, że to naukowy żargon.
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0679349899