http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Podróż na Górę Ślężę

Wydawnictwa » Książki

Dolnośląskie zamki, dwory i pałace

     Dolnośląskie zamki, dwory i pałace wciąż kryją wiele tajemnic. Trzeba nieraz przeprowadzić istne śledztwo. Wyniki bywają szokujące.Tu pojawia się dylemat: ujawniać je czy może przemilczeć? Taki dylemat stał się udziałem Marka Perzyńskiego, który stworzył autorską serię "Przewodników dla dociekliwych".

     Kolejny z przewodników czyta się jednym tchem, wciąga jak dobry kryminał. To znakomity materiał na niejeden sensacyjny scenariusz. Czytelnik dowie się na przykład, że znakomity malarz (miał niedawno wystawę we Wrocławiu) okazał się zapatrzonym w Hitlera nazistą, z kolei oficer, który przysięgał wierność Hitlerowi, wolał strzelić sobie w łeb niż wypełnić bezsensowny rozkaz zniszczenia miasta.

     Obecne losy wielu rezydencji też są niebanalne. W Łomnicy polska kultura dobrze czuje się w niemieckim folwarku, w zamku Topacz powstało muzeum motoryzacji, w którym można zobaczyć istne cacaka z czasów, gdy kręcono filmy czarno-białe, a w Galowicach w starym dworskim spichlerzu zaparkowało kilkadziesiąt powozów.


Marek Perzyński: ''Dolnośląskie zamki, dwory i pałace. Przewodnik dla dociekliwych''. Wrocławski Dom Wydawniczy, 2012. Okładka miękka, format 14,5 x 20,5 cm, stron 368, czarno-białe ilustracje 


Zobacz także:
Nota czytelnicza Romualda Witczaka
Kup książkę w naszej wysyłkowej księgarni regionalnej 
Pozostałe książki Marka Perzyńskiego
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2013-01-26, godz. 10:33, Odwiedzin: 5414
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0726931095