http://www.alpenski.pl
Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy

Wydawnictwa » Książki

Szlacheckie i arystokratyczne rezydencje w Sudetach czeskich

UWAGA: ukazał się drugi tom dzieła:
Szlacheckie i arystokratyczne rezydencje w Sudetach czeskich. Sudety Wschodnie 


     Autor odkrywa przed polskim Czytelnikiem uroki z górą czterdziestu rezydencji szlacheckich i arystokratycznych, zadbanych i w wielu przypadkach ostatnio restaurowanych, leżących w czeskich Sudetach, w ich zachodniej i środkowej części, co oznacza, że na drugi tom, poświęcony rezydencjom w czeskich Sudetach Wschodnich musimy jeszcze poczekać.

     A warto, ponieważ rezydencje, o których mowa, uniknęły losu większości zamków, dworów i pałaców na Śląsku, przez który przetoczył się walec II wojny światowej i towarzyszące jej zniszczenia, rabunki i późniejsza dewastacja.


Romuald M. Łuczyński: ''Szlacheckie i arystokratyczne rezydencje w Sudetach czeskich. Sudety Zachodnie i Środkowe''. Wydawnictwo EkoGraf 2012, okłądka twarda, format 17 x 24 cm, stron 224, liczne kolorowe ilustracje Zobacz także:
Kup książkę w Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej 
II tom "Szlacheckich i arystokratycznych rezydencji... Sudety Wschodnie"
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2012-12-05, godz. 20:01, Odwiedzin: 5982
Komentarze
Sudetophilus 2012-12-11 19:15
No, tam tez troche walec powalcowal, np. na Sluknovsku czy Czeskolipsku... Ale ze skala problemu nie ta, to prawda (pod warunkiem, ze sie nie zapusci w Rudawy Czeskie i okolice ich....). Stronki wygladaja apetycznie. Temat ma wiele pulapek, ciekawe, jak ich Autor uniknal (zakladam, ze mu sie to powiodlo).
pieszur 2012-12-18 20:35
Kupiłem na naszesudety.pl, mam :-)
Fajna książka, dużo kolorowych ilustracji, reprodukcji, herby rodzin szlacheckich, informacje praktyczne, opisy, historia. Mam nadzieję, że będą kolejne tomy i że polska strona też tak zostanie opracowana
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0766611099