Szanowni Państwo! Niniejsza strona to archiwum Serwisu NaszeSudety.pl... Po najnowsze informacje z Sudetów zapraszamy na www.naszesudety.pl
 
mapa serwisu  mapa serwisu
facebook

Polecamy
Losowy produkt
z BAZARU
Zakarpacie 1:250 000 [P1/1]

Wydawnictwa » Książki

Nová Louka, Kristianov. Historia i współczesność szklarskich osad

     Nová Louka i Kristiánov, dawne osady szkalrskie, już od 150 lat należą do najczęściej odwiedzanych miejsc w Górach Izerskich. Turyści zastąpili zręcznych mistrzów szklarskich, którzy swe rzemiosło doskonalili tutaj od drugiej połowy XVIII wieku. Oba miejsca mają swój urok, który nie wynika jedynie z pięknego położenia, ale również z dawnej sławy, jaką przyniósł im szklarski ród Riedelów.

     Na Novej Louce wciąż stoi dom właściciela huty, który dzisiaj pełni rolę restauracji, w Kristiánovie z kolei Liąčí bouda, w której od 1964 roku dostępna jest jedna z wystaw Muzeum Szkła i Biżuterii w jabloncu nad Nysą, z unikatowym, zrobionym z tysięcy małych drewienek modelem dawnej huty i okolicznych budynków.

     W książce znajduje się wiele ciekawych informacji, historii i obrazków, które do tej pory były ukryte w archiwach. Nie jest przeznaczona tylko dla osób interesujących się historią szklarstwa w regionie, ale zainteresuje każdego, dla kogo ten zakątek, nazywany kluczem do serca Gór Izerskich, jest bliski sercu.

Tytuł oryginału: Klenoty Jizerských hor. Nová Louka, Kristiánov. Historie a součastnost sklářských osad

Petr Nový: ''Nová Louka, Kristianov. Historia i współczesność szklarskich osad'' z serii ''Klejnoty Gór Izerskich''. Wydawnictwo RK, Liberec. Okładka twarda, format 17 x 17 cm, stron 96, kolorowe i czarno-białe ilustracje, książka w języku czeskim 

Kup książkę w naszej księgarni internetowej
drukuj drukuj
« powrót
Dodano: 2012-11-14, godz. 07:03, Odwiedzin: 5339
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany na stronie
0.0699329376